MODRZEW SYBERYJSKI

 

 

 

 

 

TYNK SILIKONOWY

ProArch Domy Drewniane Szkieletowe

Budynek szkieletowy drewniany można wykończyć od zewnątrz i wewnątrz stosując różne rozwiązania. Wybrane przez nas materiały to takie, które zostały poddane jedynie niezbędnej ingerencji człowieka i są jak najbardziej naturalne i neutralne dla mieszkańców. Szczegółowego wyboru tych materiałów inwestor dokonuje, na etapie sporządzania projektu, korzystając z szerokiej palety, którą dla niego przygotowaliśmy. Dzięki informacjom uzyskanym od nas, Inwestor wybiera rozwiązania świadomie uwzględniając wiele elementów - w tym parametry techniczne, standard i cenę.

Materiały wykończeniowe

ProArch Domy Drewniane Szkieletowe
ProArch Domy Drewniane Szkieletowe
ProArch Domy Drewniane Szkieletowe
ProArch Domy Drewniane Szkieletowe

Sposób budowy ściany, jej warstwy, grubość izolacji czy rodzaj użytych materiałów, musi być dobrze dobrany pod względem izolacyjności cieplnej i pod względem spełnienia warunków wilgotnościowych. Zawsze sprawdzamy czy wytyczne inwestorów są zgodne z prawami fizyki budowli, z obowiązującymi normami i prawem budowlanym.   Dobieramy materiały do parametry ściany tak aby spełniły najwyższe wymagania izolacyjności i trwałości.

O sposobie budowy ściany decydujemy na etapie projektu.

Ścianę w technologii szkieletowej można zbudować na wiele prawidłowych sposobów

Instalacje 
i materiały izolacyjne

Elewacja - tynk silikonowy

Elewacja - modrzew syberyjski

Projektowane i budowane przez nas domy są energooszczędne dzięki zastosowaniu materiałów spełniających wysokie kryteria izolacyjności cieplnej i dzięki otwartej dyfuzyjnie strukturze (swobodny przepływ pary wodnej). Dodatkowe rozwiązania, jak np. folie odbijające promieniowanie cieplne izolują tak dobrze, że w naszych budynkach nie ma konieczności instalowania klimatyzacji a koszty ogrzewania są niewielkie. W połączeniu z odnawialnymi źródłami energii takimi jak pompy ciepła czy panele fotowoltaiczne koszt zaopatrzenia domu w energię jest wręcz symboliczny.

Konstrukcja

Konstrukcja domu składa się ze słupków, podwaliny, oczepów, belek stropowych, krokwi i wiązarów dachowych. Wszystkie elementy wykonane są z drewna certyfikowanego klasy C24. Jest to drewno suszone komorowo do wilgotności 15-18%, strugane z czerech stron i ma dodatkowo sfazowane krawędzie.  Każdy dom projektowany jest przez nas indywidualnie, konstrukcja jest więc zoptymalizowana pod kątem ekonomii budowy. 

Fundamenty

Wykonujemy fundamenty tradycyjne (ławy fundamentowe) i izolowane płyty fundamentowe (zbrojone prętami lub zbrojeniem rozproszonym). Rzadziej stosujemy mikropale w przypadku trudnych warunków gruntowych.  Rodzaj fundamentu zależy więc od rozwiązań przyjętych na etapie projektowania. Rodzaj fundamentu stosujemy w uzgodnieniu z inwestorem, zawsze kierując się ekonomią zastosowania poszczególnych technologii.

Co to jest technologia szkieletowa?

Konstrukcja budynków, które projektujemy i wznosimy wykonana jest z najbardziej naturalnego materiału dla człowieka czyli z drewna. Słupki ścian, podwaliny, oczepy, belki stropowe, krokwie i wiązary dachowe są wykonane z tego materiału i tworzą szkielet budowli. W połączeniu z innymi naturalnymi materiałami tworzą ściany, stropy i dachy budynków.  Ściana szkieletowa jest lekka, ma niewielką grubość przy doskonałych parametrach izolacyjności cieplnej.  Nasze domy są funkcjonale, energooszczędne, ciepłe i trwałe. Posłużą pokoleniom mieszkańców.

PLANOWANIE WSZYSTKICH
ETAPÓW BUDOWY

Zakres naszych usług jest bardzo szeroki.  Projektujemy i budujemy domy specjalnie dla przyszłych mieszkańców, co wymaga ogromnego doświadczenia i dobrego planowania. Tym się właśnie zajmujemy. Oddaliśmy do rąk inwestorów  prawie sto domów.  Podobnie jak oni, możesz skorzystać z naszego doświadczenia i przejść z nami przez cały proces budowy, ciesząc się z postępów prac.  

Projekt i realizacja domu pod jednym fachowym okiem to gwarancja powodzenia budowy. Taki model działalności pozwala na uniknięcie błędów wykonawczych i odstępstw od projektu w trakcie budowy, a każda zmiana w trakcie budowy jest czasochłonna i kosztowna.

Dobrze zaprojektowana technologia szkieletowa

ProArch Domy Drewniane Szkieletowe

mgr inż. arch. Tomasz Bobecki   tel. 502927185
mgr inż. arch. Beata Nizio-Bobecka   tel. 503481350
biuro@domy-drewniane-szkieletowe.pl

ul. Mieszka I 80 pok. 101
71-011 Szczecin
NIP 5971118072

Kontakt

Adres