Sprawdź

 

 

 

 

 

MODRZEW SYBERYJSKI

 

 

 

 

 

TYNK SILIKONOWY

ProArch Domy Drewniane Szkieletowe

Budynek szkieletowy drewniany można wykończyć od zewnątrz i wewnątrz stosując różne rozwiązania. Wybrane przez nas materiały to takie, które zostały poddane jedynie niezbędnej ingerencji człowieka i są jak najbardziej naturalne i neutralne dla mieszkańców. Szczegółowego wyboru tych materiałów inwestor dokonuje na etapie sporządzania projektu, korzystając z szerokiej palety, którą dla niego przygotowaliśmy. Dzięki informacjom uzyskanym od nas, Inwestor wybiera rozwiązania świadomie uwzględniając wiele elementów - w tym parametry techniczne, standard i cenę.

Materiały wykończeniowe

ProArch Domy Drewniane Szkieletowe
ProArch Domy Drewniane Szkieletowe
ProArch Domy Drewniane Szkieletowe
ProArch Domy Drewniane Szkieletowe

Sposób budowy ściany, jej warstwy, grubość izolacji czy rodzaj użytych materiałów, musi być dobrze dobrany pod względem izolacyjności cieplnej i pod względem spełnienia warunków wilgotnościowych. Zawsze sprawdzamy czy wytyczne inwestorów są zgodne z prawami fizyki budowli, z obowiązującymi normami i prawem budowlanym.   Dobieramy materiały i parametry ściany tak, aby spełniły najwyższe wymagania izolacyjności i trwałości.

O sposobie budowy ściany decydujemy na etapie projektu.

Ścianę w technologii szkieletowej można zbudować na wiele sposobów

Instalacje i materiały izolacyjne

Elewacja - tynk silikonowy

Elewacja - modrzew syberyjski

Projektowane i budowane przez nas domy są energooszczędne dzięki zastosowaniu materiałów spełniających wysokie kryteria izolacyjności cieplnej i dzięki otwartej dyfuzyjnie strukturze ścian i dachu (swobodny przepływ pary wodnej). Dodatkowe rozwiązania, jak np. folie odbijające promieniowanie cieplne izolują tak dobrze, że w naszych budynkach nie ma konieczności instalowania klimatyzacji a koszty ogrzewania są niewielkie. W połączeniu z odnawialnymi źródłami energii takimi jak pompy ciepła czy panele fotowoltaiczne koszt zaopatrzenia domu w energię jest jeszcze mniejszy.

Konstrukcja szkieletowa

Konstrukcja domu składa się ze słupków konstrukcyjnych, podwaliny, oczepów, belek stropowych, krokwi i wiązarów dachowych. Wszystkie elementy wykonane są z drewna certyfikowanego klasy C24. Jest to drewno suszone komorowo do wilgotności 15-18%, strugane z czerech stron i dodatkowo posiadające sfazowane krawędzie.  Każdy dom projektowany jest przez nas indywidualnie, konstrukcja jest więc zoptymalizowana również  pod kątem ekonomii budowy. 

Płyty fundamentowe

Pod budynki szkieletowe wykonujemy  dobrze izolowane termicznie płyty fundamentowe, zbrojone włóknami konstrukcyjnymi  tzw. zbrojeniem rozproszonym.  Takie rozwiązanie pozwala uniknąć mostków termicznych (miejsc którymi ciepło z domu przenika na zewnątrz) i sprawia, że wykonanie płyty trwa od 5 do 7 dni  roboczych w zależności od jej wielkości.

Co to jest technologia szkieletowa?

Konstrukcja budynków, które projektujemy i wznosimy, wykonana jest z najbardziej naturalnego materiału dla człowieka, czyli z drewna. To właśnie szkielet, a więc konstrukcja budynku - słupki ścian, podwaliny, oczepy, belki stropowe, krokwie i wiązary dachowe etc. - są wykonane z tego materiału. W połączeniu z innymi naturalnymi materiałami tworzą ściany, stropy i dachy budynków.  Ściana szkieletowa jest lekka, ma niewielką grubość (ok. 30 cm w stosunku do ścian tradycyjnych - ok. 50cm) przy doskonałych parametrach izolacyjności cieplnej.  Nasze domy są funkcjonale, energooszczędne, ciepłe i trwałe. Z pewnością posłużą pokoleniom mieszkańców.

Średni czas w jakim budujemy dom w technologii szkieletowej to kilkanaście tygodni od zamówienia. budowa z płytą fundamentową włącznie.

Czy domy szkieletowe są trwałe?

Bez wahania odpowiadamy - TAK 

Technologia szkieletowa pozwala na szybkie budowanie trwałych i energooszczędnych domów

ProArch Domy Drewniane Szkieletowe

mgr inż. arch. Tomasz Bobecki   tel. 502927185

mgr inż. arch. Beata Nizio-Bobecka   tel. 503481350

biuro@domy-drewniane-szkieletowe.pl

ul. Mieszka I 80 pok. 101

71-011 Szczecin

NIP 5971118072

Kontakt

Adres