Adres

Kontakt

ul. Mieszka I 80 pok. 101
71-011 Szczecin
NIP 5971118072

mgr inż. arch. Tomasz Bobecki   tel. 502927185
mgr inż. arch. Beata Nizio-Bobecka   tel. 503481350
biuro@domy-drewniane-szkieletowe.pl

ProArch Domy Drewniane Szkieletowe

Dobrze zaprojektowana technologia szkieletowa

Projekt i realizacja domu pod jednym fachowym okiem to gwarancja powodzenia budowy. Taki model działalności pozwala na uniknięcie błędów wykonawczych i odstępstw od projektu w trakcie budowy, a każda zmiana w trakcie budowy jest czasochłonna i kosztowna.

Zakres naszych usług jest bardzo szeroki.  Projektujemy i budujemy domy specjalnie dla przyszłych mieszkańców, co wymaga ogromnego doświadczenia i dobrego planowania. Tym się właśnie zajmujemy. Oddaliśmy do rąk inwestorów  prawie sto domów.  Podobnie jak oni, możesz skorzystać z naszego doświadczenia i przejść z nami przez cały proces budowy, ciesząc się z postępów prac.  

PLANOWANIE WSZYSTKICH
ETAPÓW BUDOWY

Konstrukcja budynków, które projektujemy i wznosimy wykonana jest z najbardziej naturalnego materiału dla człowieka czyli z drewna. Słupki ścian, podwaliny, oczepy, belki stropowe, krokwie i wiązary dachowe są wykonane z tego materiału i tworzą szkielet budowli. W połączeniu z innymi naturalnymi materiałami tworzą ściany, stropy i dachy budynków.  Ściana szkieletowa jest lekka, ma niewielką grubość przy doskonałych parametrach izolacyjności cieplnej.  Nasze domy są funkcjonale, energooszczędne, ciepłe i trwałe. Posłużą pokoleniom mieszkańców.

Co to jest technologia szkieletowa?

Wykonujemy fundamenty tradycyjne (ławy fundamentowe) i izolowane płyty fundamentowe (zbrojone prętami lub zbrojeniem rozproszonym). Rzadziej stosujemy mikropale w przypadku trudnych warunków gruntowych.  Rodzaj fundamentu zależy więc od rozwiązań przyjętych na etapie projektowania. Rodzaj fundamentu stosujemy w uzgodnieniu z inwestorem, zawsze kierując się ekonomią zastosowania poszczególnych technologii.

Fundamenty

Konstrukcja domu składa się ze słupków, podwaliny, oczepów, belek stropowych, krokwi i wiązarów dachowych. Wszystkie elementy wykonane są z drewna certyfikowanego klasy C24. Jest to drewno suszone komorowo do wilgotności 15-18%, strugane z czerech stron i ma dodatkowo sfazowane krawędzie.  Każdy dom projektowany jest przez nas indywidualnie, konstrukcja jest więc zoptymalizowana pod kątem ekonomii budowy. 

Konstrukcja

Projektowane i budowane przez nas domy są energooszczędne dzięki zastosowaniu materiałów spełniających wysokie kryteria izolacyjności cieplnej i dzięki otwartej dyfuzyjnie strukturze (swobodny przepływ pary wodnej). Dodatkowe rozwiązania, jak np. folie odbijające promieniowanie cieplne izolują tak dobrze, że w naszych budynkach nie ma konieczności instalowania klimatyzacji a koszty ogrzewania są niewielkie. W połączeniu z odnawialnymi źródłami energii takimi jak pompy ciepła czy panele fotowoltaiczne koszt zaopatrzenia domu w energię jest wręcz symboliczny.

Elewacja - modrzew syberyjski

Elewacja - tynk silikonowy

Instalacje 
i materiały izolacyjne

Ścianę w technologii szkieletowej można zbudować na wiele prawidłowych sposobów

O sposobie budowy ściany decydujemy na etapie projektu.

Sposób budowy ściany, jej warstwy, grubość izolacji czy rodzaj użytych materiałów, musi być dobrze dobrany pod względem izolacyjności cieplnej i pod względem spełnienia warunków wilgotnościowych. Zawsze sprawdzamy czy wytyczne inwestorów są zgodne z prawami fizyki budowli, z obowiązującymi normami i prawem budowlanym.   Dobieramy materiały do parametry ściany tak aby spełniły najwyższe wymagania izolacyjności i trwałości.

ProArch Domy Drewniane Szkieletowe
ProArch Domy Drewniane Szkieletowe
ProArch Domy Drewniane Szkieletowe
ProArch Domy Drewniane Szkieletowe

Materiały wykończeniowe

Budynek szkieletowy drewniany można wykończyć od zewnątrz i wewnątrz stosując różne rozwiązania. Wybrane przez nas materiały to takie, które zostały poddane jedynie niezbędnej ingerencji człowieka i są jak najbardziej naturalne i neutralne dla mieszkańców. Szczegółowego wyboru tych materiałów inwestor dokonuje, na etapie sporządzania projektu, korzystając z szerokiej palety, którą dla niego przygotowaliśmy. Dzięki informacjom uzyskanym od nas, Inwestor wybiera rozwiązania świadomie uwzględniając wiele elementów - w tym parametry techniczne, standard i cenę.

ProArch Domy Drewniane Szkieletowe

 

 

 

 

 

MODRZEW SYBERYJSKI

 

 

 

 

 

TYNK SILIKONOWY