Dzięki temu, że zarządzamy projektem i budową domu inwestycja przebiega bez zarzutu.   

Odpowiedzialność za wykonywaną pracę jest najważniejsza.

Projekt i jego realizacja w jednym - to klucz do inwestycji zakończonych sukcesem. 

ProArch Domy Drewniane Szkieletowe

Nie musisz się o nic martwić. Nasza praca polega na kompletnej obsłudze inwestycji - od sporządzenia projektu, aż po jego realizację.

1. Nasza rola - rola architektów

Kompletny proces budowlany składa się z kilku etapów, jednak architekt w Polsce z reguły nie bierze udziału w realizacji projektu ponieważ nie jest do tego zobowiązany przepisami. Skutkuje to tym, że po przekazaniu projektu inwestorowi jego rola się kończy. Projekt i inwestycja rozpoczynają własne życie kierowane przez następnych uczestników procesu – inwestora, kierownika budowy, wykonawcę oraz różnych doradców. Jest to sytuacja generująca problemy, ponieważ nie ma jednego nadrzędnego i niepodważalnego punktu odniesienia, jakim jest dobrze sporządzony projekt i jednocześnie osoby odpowiedzialnej za realizację budowy, będącej autorem tegoż projektu. Projektując i budując swój dom z nami unikniesz opisanych wyżej sytuacji. To co wspólnie zaprojektujemy również wybudujemy i oddamy do twoich rąk. 

 

2. Dlaczego warto budować z Nami?

Każdy, kto prześledził prawo budowlane wie, że wykonawca nie jest formalnie uczestnikiem procesu budowlanego, natomiast jego rola na polskich budowach jest ogromna. Kłopot pojawia się w momencie, gdy  wykonawca wprowadza zmiany do rozwiązań technicznych, które skutkują później wadami budynku. Kto ponosi wtedy odpowiedzialność za błędy? Inwestor, kierownik budowy czy wykonawca? Niestety najczęściej o winie decyduje sąd po długim procesie z udziałem biegłych, a wskazanie winnego nie jest wcale oczywiste, ponieważ odpowiedzialność, jak napisałem, rozmywa się w różnych kierunkach. Projektując i budując swój dom z nami unikniesz takich kłopotów.

 

3. Recepta na budowę z sukcesem

Po przeczytaniu wcześniejszych akapitów recepta na sukces nasuwa się sama. Projektowanie i realizacja budowy, od początku do końca, powinny być prowadzone przez jeden podmiot. Odpowiedzialność za jakość pracy podczas całego procesu budowlanego jest wtedy jasno określona, co ma fundamentalne znaczenie dla poczucia bezpieczeństwa inwestora. Ta prosta zasada jest naszą domeną i filozofią działania, którą kierujemy się od prawie dwudziestu lat. Wykonaliśmy projekty i wznieśliśmy według nich prawie 100 domów dbając o komfort naszych klientów i sprawiając im radość z budowania własnego domu.

 

mgr inż. arch. Tomasz Bobecki.  

Wiele osób powstrzymuje się od budowy własnego domu z obawy przed szeroko rozumianym niepowodzeniem inwestycji. Czynników tych obaw jest kilka, a my znaleźliśmy na nie receptę.

Znamy przepis na budowę własnego domu z sukcesem.

mgr inż. arch. Tomasz Bobecki   tel. 502927185

mgr inż. arch. Beata Nizio-Bobecka   tel. 503481350

biuro@domy-drewniane-szkieletowe.pl

ul. Mieszka I 80 pok. 101

71-011 Szczecin

NIP 5971118072

Kontakt

Adres

ProArch Domy Drewniane Szkieletowe